Тваринництво

Вітчизняна птахівнича галузь може працювати без будь-яких дотацій, – думка

Вітчизняна птахівнича галузь може працювати без будь-яких дотацій, – думка

Нині галузь птахівництва в Україні здатна працювати без будь-яких державних подачок.

На цьому наголосив співзасновник ТОВ «Комплекс Агромарс» Євген Сігал, пише журнал «Наше птахівництво».

«Останні два-три роки всі державні дотації отримує тільки одне підприємство. А інші птахівники якось обходяться без цього, – зауважив він. – Тому наша позиція – нехай держава спрямовує кошти в інші сфери, де виникають потреби. Скажімо, на дитячі садки, школи, охорону здоров’я. А нам потрібно дещо інше».

За його словами, сьогодні вітчизняні комбікорми обходяться дорожче від іноземних – до прикладу німецьких. Причина – у високій вартості сировини на внутрішньому ринку: зерна, сої, соняшнику, бо майже все це скуплено й відправлено на експорт, пояснив Євген Сігал.

«Держава повністю відсторонилася та втратила контроль за цими процесами, хоча це питання продовольчої безпеки, – констатував він. – Ба більше, нинішня політика повернення трейдерам ПДВ фактично закріплює корупційні схеми, коли зерно й соя скуповують у виробників за готівку, а документи оформляють фіктивні. Як наслідок – надходження до держбюджету від ПДВ в рази менші, ніж видатки на компенсацію експортерам аграрної сировини».

На думку співзасновника «Комплексу Агромарс», у цій ситуації держава могла б вдатися до досвіду європейських країн.

«Скажімо, в Німеччині на всі товари ПДВ становить 18%, а на продовольчу групу – лише 7%. У Польщі на всі товари – 20%, а на продовольчі – 5%, – зазначив він. – Це їм дозволяє працювати відкрито й прозоро, без будь-яких схем. Зникнуть тоді і в Україні підстави торгувати за готівку, а державний бюджет не зазнаватиме збитків від злодійського ПДВ».

Як повідомлялося, «Комплекс Агромарс» готується вирощувати бройлерів без антибіотиків.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!