Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Вчені розробили метод одночасної діагностики збудників двох захворювань у гусей

Вчені розробили метод одночасної діагностики збудників двох захворювань у гусей

Науковці Інституту птахівництва Української академії аграрних наук розробили метод дуплексної полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), який дозволяє одночасно виявити збудників і вірусного ентериту і геморагічного нефрито-ентериту гусей.

Це суттєво пришвидшує та спрощує постановку діагнозу в одній пробірці – протягом 45 хвилин.

Вірусний ентерит гусей і геморагічний нефрито-ентерит гусей – захворювання, які схожі між собою за клінічною картиною й епізоотичними особливостями. Обидва віруси-збудники належать до ДНК-вірусів, мають близькі морфологічні та фізико-хімічні властивості, особливості реплікації й транскрипції генетичного матеріалу.

Тому труднощі диференційної діагностики полягають у неможливості чіткої ідентифікації вірусу (парвовірус/поліомавірус) за допомогою стандартних методів, оскільки обидва цих віруси спричиняють загибель гусячих зародків й однакову ципатогенну дію у культурі фібробластів зародків гусей.

Наразі єдиним можливим виходом є застосування комплексного підходу, включно із загально заведеними та сучасними молекулярно-генетичними методами досліджень, такими як ПЛР, для встановлення точного діагнозу на ці захворювання.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали