Тваринництво

Важливо, щоб корови не ставали жирними, ‒ досвід

Важливо, щоб корови не ставали жирними, ‒ досвід

ТОВ «Молочні ріки» (Львівська область) оновлює стадо великої рогатої худоби завдяки саморемонту.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповіла керівниця однієї з молочних ферм товариства Марія Ільчишин.

«Телиць і корів запліднюємо спермою биків канадської селекції, підбираючи індивідуально до кожної, щоб не було інбридингу. Таким чином ми за 10 років голштинізували стадо, бо звичайні чорно-рябі корови не давали б таких надоїв», ‒ зазначила вона.

Старших корів запліднюють спермою биків м’ясної породи, щоб мати бичків на продаж.

Телиць запліднюють віком від 12 місяців вагою не меншою як 380 кг.

«Важливо, щоб її ріст був не нижчим за 1,3 м: за таких умов потім вона виростає до потрібних кондицій, що впливає на продуктивність», ‒ додала Марія Ільчишин.

У господарстві вимірюють і зважують кожну новонароджену теличку, а потім на 90-й і 200-й день життя.

«Також стежимо, щоб корови не ставали жирними. Це регулюється годівлею, ‒ зазначила Марія Ільчишин. ‒ Правило просте: телиця не повинна бути голодною, але й корми не повинні лежати у великій кількості. Соломи в кормі має бути майже 2,5 кг на телицю:  так рубець стає більшим, і тварина може з’їсти більше об’ємистих кормів, не набираючи ваги. Потрібно, щоб у телиць був збалансований раціон відповідно до їхньої вікової потреби».

Кондиції вгодованості нетелей обов’язково оцінюють за шкалою BCS на пізньому сухостої та після отелення, потім на 30-й, 60-й, 90-й дні.

«Свого часу цього нас навчив голландський консультант. Помічаємо за своїми коровами: коли вони жирними йдуть у запуск чи отелюються, маємо проблеми: кетози, зміщення сичуга», ‒ уточнила Марія Ільчишин.

Як повідомлялося, оновлення стада джерсейських корів обійдеться наполовину дешевше.