Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Важливі характеристики, за якими відбирають ремонтних свинок

Високопродуктивна свиноматка починається з ремонтної свинки. Адже в майбутньому саме ця свинка, що найчастіше є продуктом схрещення великої білої та ландраса, має забезпечити здорове поповнення товарного стада.

На цьому наголосив незалежний консультант із генетики, консультант із годівлі свиней компанії «Йозера Україна» Григорій Котолуп на конференції «Свинокомплекс 2020».

Відбираючи ремонтних свинок, потрібно звертати увагу на кілька важливих характеристик. Насамперед слід обирати майбутніх свиноматок із високим статусом здоров’я.

Окрім того, ремонтні свинки повинні мати міцну конституцію, пропорційно розвинену будову тіла, міцні кінцівки, велику довжину тулуба – тоді вони здатні приводити по 12-14 поросят на опорос із середньою масою 1,2-1,4 кг.

Важливий показник для ремонтної свинки – кількість робочих сосків, зазначив Григорій Котолуп. Це дає змогу свиноматці без проблем вигодувати всіх народжених поросят. На таке нині здатні свиноматки з 7-8 парами робочих сосків.

Також ремонтних свинок відбирають за таким показником, як передача індексів молочності через чистопородні лінії. Оскільки кнурів, яких використовують у господарстві, зазвичай не перевіряють на якість потомства. Тому часто трапляється ситуація, коли, відібравши якісних свинок і забезпечивши їм якісну годівлю, не отримують молочності від таких свиноматок.

Як повідомлялося, «Ґудвеллі Україна» завезла ремонтних свинок із Данії.