Тваринництво

Осінні жигалки можуть передавати PCV2 і мікоплазму

Осіння жигалка є носієм Porcine Circovirus 2 (PCV2) і гемотрофної мікоплазми. Це стало зрозуміло з нещодавніх досліджень, проведених Університетом ветеринарної медицини у Відні (Австрія), повідомляє Pig Progress.

Осіння жигалка нагадує звичайну домашню муху. Найбільша різниця полягає в тому, що в осінній жигалці є багнетоподібний хоботок для смоктання крові. Під час їжі ці мухи можуть передавати хвороби тварині господарю, зокрема людині.

Учені вивчали ступень ризику передавання свинями хвороб осінньою жигалкою. Група досліджувала осінніх жигалок із 20 австрійських свиноферм на наявність патогенів: вірусу репродуктивно-респіраторного синдрому свиней (РРСС), PCV2, гемотрофної бактерії Mycoplasma і культивованих бактеріальних патогенів.

Всього було виявлено 69 різних мікроорганізмів на поверхні протестованих осінніх жигалок. Escherichia coli була найпоширенішою бактерією і могла бути знайдена на мухах із семи ферм. Також на семи фермах у осінніх жигалок були виявлені гемотрофні мікоплазми. Вірус РРСС не вдалося виявити в жодному зразку, а PCV2 була виявлена на шести фермах.

Результати дослідження дозволяють припустити, що осінні жигалки на австрійських свинофермах є носіями кількох різних видів бактерій і можуть також бути переносниками PCV і гемотрофної мікоплазми.

Через це, переконані дослідники, необхідно приділяти більше уваги осіннім жигалкам і їхній ролі як переносника інфекції у свиней.

Учені також вивчали використання осінніх жигалок як діагностичної матриці для виявлення патогенів у крові свиней. Вони запропонували використовувати осінніх жигалок для PCV2 і гемотрофної мікоплазми. Потрібні подальші роботи, аби з’ясувати, чи можуть ці дослідження бути корисними й для вивчення вірусу РРСС.

Як повідомлялося, від РРСС може загинути до 100% поросят на першому тижні життя.