Тваринництво
Головне:
Тваринництво

В ЄС озвучили ризики поширення АЧС на свинофермах відкритого типу

Європейське агентство з безпечності харчових продуктів (EFSA) оцінило ризик поширення АЧС на свинофермах відкритого типу і запропонувало заходи з біобезпеки та контролю на територіях ЄС, уражених цією хворобою, пише pig333.

В ЄС широко поширене вирощування свиней на відкритому повітрі. Однак на європейському рівні немає законодавства для класифікації таких ферм, тому інформація щодо їхнього контролю обмежена, не узгоджена і потребує обережного тлумачення.

Група з охорони здоров’я та благополуччя тварин дійшла висновку, що відкриті свиноферми несуть значний ризик зараження та поширення АЧС, але встановлення одинарних суцільних або подвійних огорож на всіх відкритих свинофермах, інфікованих АЧС, може зменшити цей ризик принаймні на 50%.

Крім того, здійснення всеосяжних, об’єктивних оцінок біобезпеки на фермах і затвердження відкритих свиноферм на основі їхнього ризику біобезпеки ще більше зменшить ризик інтродукції і поширення захворювання. Оцінки на фермах є потужним інструментом не лише для підвищення біобезпеки, але й для розв’язання ширших проблем тваринництва.

EFSA рекомендує розглядати відступи від чинних обмежень на розведення свиней на відкритому повітрі на територіях, уражених АЧС, в кожному конкретному випадку, якщо були реалізовані ці та інші зазначені заходи біобезпеки.

Як повідомлялося, у Китаї замкнений цикл на свинокомплексі вважають необхідною умовою для запобігання АЧС.

Журнали