Тваринництво
Головне:
Тваринництво

В які періоди життя птиці найчастіше виникає канібалізм

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Канібалізм може спостерігатися у будь-якому стаді птиці. Цю патологічну поведінку ще називають зміщеною кормовою поведінкою. Канібалізм характеризується важким перебігом.

Курка стає агресивною, вискубує перо, пошкоджує шкіру в інших особин. Якщо з’являються краплі крові, то цю рану ще більше розкльовують. Як результат – хвора птиця гине через втрату крові та великі ушкодження.

Рани на тілі жертви, що залишаються після розкльовування стають ідеальним місцем розмноження патогенів. Згодом вони можуть стати причиною виникнення інфекційного захворювання та збільшення відсотка падежу.

Канібалізм призводить до суттєвих збитків у господарстві – погіршується якість тушки, збільшується падіж птиці та заноситься інфекція.

Найчастіше канібалізм виникає після закінчення ювенальної линьки птиці та у дорослому віці, в період інтенсивного початку яйцекладки до її  піку. Масове розкльовування може з’явитися після завершення зміни первинного пера на вторинне оперення.

Другий віковий період, коли найчастіше виникає розкльовування, – період яйцекладки: від початку до піку яйценосності. Якщо птиця не досягла стандартної живої маси до початку яйцекладки, то за її стимуляції можливе випадіння яйцепроводу та розкльовування клоаки.

 Те саме може статися, якщо у цей час почати стимулювати живу масу збільшенням рівня протеїну та лінолевої кислоти.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!