Тваринництво

В Україні почали знижуватися ціни на молоко

В Україні почали знижуватися ціни на молоко

На 8 квітня почали масово знижуватися ціни на всі ґатунки молока-сировини.

Про це повідомили в Асоціації виробників молока (АВМ).

Відчутних змін зазнав екстраґатунок: його середня ціна, як порівняти з попереднім періодом (13-й тиждень), знизилася на 17 коп. – до 10,73 грн/кг.

Вищий ґатунок втратив 9 коп. – до 10,21 грн/кг.

Ціна молока першого ґатунку становить 9,54 грн/кг, просівши на 17 коп.

Квітень розпочався прогнозованим зниженням цін на молоко-сировину. Сезонний низхідний тренд посилили інші серйозні чинники. Один із найвагоміших – карантинні обмеження в рамках боротьби з поширенням COVID-19. У зв’язку з цим істотно впав попит на молочну продукцію, при цьому зросли затрати на виробництво як сирого молока, так і готової продукції.

Вперше переробники почали констатувати надлишок молока через скорочення обсягів виробництва. Побільшало молока у переробників і від населення, для якого перекрили традиційні канали збуту. Початок сезону великого молока також щодня посилює профіцит сировини.

У другій половині квітня прогнозується подальше зниження цін, що може тривати і впродовж травня. Переважно це залежатиме від тривалості і жорсткості карантинних обмежень та швидкості відновлення попиту, зокрема експортного.

Дає надію Китай, який почав відновлювати економічну активність і демонструє поступове відновлення попиту. Зокрема, індекс цін молочних товарів на торгах 7 квітня продемонстрував оптимістичні +1,2%, чого не очікувало більшість експертів, зауважили в АВМ.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!