Тваринництво

В Україні можна вирощувати найпопулярнішу креветку ваннамей

В Україні можна вирощувати креветку ваннамей. Цей вид ‒ безумовний світовий лідер і за обсягами вирощування, і за споживанням.

Про це пише технолог ТОВ «Вісмар аква» Любомир Гайдамака в своїй колонці на Аgrotimes.

«Чому саме креветка ваннамей? По-перше, цей вид повністю одомашнений, має багато генетичних ліній, котрі вдосконалюються щодо резистентності до хвороб, швидкого росту, різних рівнів солоності води тощо, ‒ наголошує він. ‒ Генетичні й мультиплікаційні центри по всьому світу гарантують появу сучасних породних ліній, які демонструватимуть чудові результати».

По-друге, креветка ваннамей не є територіальною й агресивною до представників свого роду, тому може вирощуватися в щільних посадках.

«За вирощування в декілька етапів у теплому приміщенні реально пройти 6 циклів на рік, і з одного кубометра води отримати 42 кг якісної продукції. За використання чистого кисню й інших додаткових технологій щільність посадки можна суттєво збільшити», ‒ уточнює Любомир Гайдамака.

По-третє, ваннамей швидко набирає товарну масу. За неповні 3 місяці (ясельний етап ‒ 4 тижні, в культурі ‒ 8 тижнів) можна отримати преміальний продукт, що по праву називатиметься королівською креветкою.

По-четверте, технологія вирощування цього виду дуже добре відпрацьована.

«Навіть без залучення технолога можна навчитися вирощувати креветку ваннамей», ‒ стверджує Любомир Гайдамака.

Як повідомлялося, право оренди акваторії Сухого лиману для марикультури продали за 9 тис. грн.