Тваринництво

Ураження курячої тушки можуть вказати на проблему утримання

Між деякими ураженнями курячої тушки й самопочуттям птиці на фермі можна встановити чіткий зв’язок. Визначивши ураження, можна усунути причини на фермі, які призвели до цього. Це важливо не лише для добробуту птиці, а й для покращення її продуктивності і підвищення прибутковості.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Так, чим більше часу минає після забою птиці, тим важче вищипувати все пір’я. Це призводить до частіших деяких специфічних пошкоджень, як-от «м’ясо спагеті», що знецінюють тушку.

Якщо птиця збуджується через стрес, то махає крилами інтенсивніше, спричиняючи гематоми, переломи, вивихи тощо. Подряпини є типовими ураженнями, що сигналізують про дискомфорт, і вони йдуть рука об руку з дерматитом і целюлітом. Це – поширена проблема птиці у стресових обставинах: надвисока щільність посадки, нервозність, забагато світла тощо.

В Євросоюзі низька захворюваність птиці на пододерматит стоп вважається золотим стандартом добробуту, але це – не ураження, що характеризує стрес або дискомфорт у всіх випадках.

Наприклад, за перевірки птиці, яку утримують у клітках, можна не виявити пододерматит взагалі, хоча у неї буде багато гематом крил, вивихів із крововиливами, що сталися in vivo, і навіть переломів. Тому утримання птиці варто розглядати ширше, використовуючи спеціальні інструменти для оцінювання.

Як повідомлялося, багаторазові промивання тушок птиці ефективніше знижують мікробне забруднення.