Тваринництво

Український молочний індекс у листопаді був найкращим за останні сім років

Український молочний індекс (УМІ) в листопаді знизився на 0,3%.

Про це повідомив на своїй Фейсбук-сторінці економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак.

«Протягом останніх трьох років у листопаді індекс умовної прибутковості виробництва молока зростав в середньому на 7,7%. Але в 2019 році до листопада він набрав вже такого позитиву, що важко було очікувати зростання», – зазначив він.

Ціни на молоко в середньому зросли на 1,2% за місяць, але зростання вартості кормового міксу було значнішим, що і відбилося на погіршенні загального показника УМІ.

УМІ в листопаді 2019 року все ще майже в 1,5 раза перевищував минулорічний. А за 11 місяців цього року УМІ вищий за минулорічний вже на 26,5%, наголосив експерт.

Крім того, УМІ в листопаді цього року був вищим за середній за цей період протягом останніх семи років на 18,4% і був найкращим за всю історію спостережень. «Отже, черговий рекорд умовної прибутковості виробництва молока оновлено. Правда, на тлі неприємних новин про скорочення внутрішнього виробництва молока», – зазначив Андрій Ярмак.

Як правило, у грудні суттєвих коливань УМІ немає, хоча завжди є тенденція до незначного зростання, нагадав він. Зважаючи на глобальні тенденції та місцеві проблеми, ймовірно, в останній місяць 2019 року знову зростуть закупівельні ціни на сире молоко. Відповідно, якщо корми не подешевшають, варто очікувати і зростання прибутковості виробництва молока.

Як повідомлялося, через дефіцит сировинного молока декілька вітчизняних переробних підприємств планують ввозити молоко-сировину з Польщі.

Довідка

Український молочний індекс – це відношення ціни на сире молоко першого ґатунку до вартості концентрованого кормового раціону в комерційних господарствах.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!