Тваринництво

Україна зможе імпортувати не лише заморожену сперму кнурів

Україна зможе імпортувати не лише заморожену сперму кнурів

Форму міжнародного сертифіката на ввезення в Україну незамороженої сперми кнурів-плідників оприлюднено на сайті Держпродспоживслужби.

Раніше законодавча база України не дозволяла поставляти сперму кнурів у свіжому вигляді. Відповідно до попередньо погоджених ветеринарних сертифікатів, була можливість ввозити до України сперму кнурів лише у замороженому вигляді.

Така технологія зберігання спермопродукції мала низку негативних наслідків, зазначили в Асоціації «Свинарі України» (АСУ): зменшення кількості рухливих сперміїв у спермодозах, а отже, зниження ефективності продукту, труднощі доставки тощо.

Нині ж у виробничій практиці застосовують розчинники, які забезпечують зберігання сперми у свіжому вигляді від п’яти днів до двох тижнів.

Оприлюднення орієнтовної форми на ввезення в Україну сперми кнурів у рідкому вигляді – це тільки перший крок. Надалі важливо, щоб цю орієнтовну форму погодив компетентний орган країни-експортера, додали в АСУ.

Також на сайті Держпролдспоживслужби оприлюднено міжнародний ветеринарний сертифікат на ввезення на митну територію України сперми великої рогатої худоби.

Як повідомлялося, порушення в годівлі кнура-плідника можуть призвести до його раннього вибраковування.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!