Тваринництво

Україна не отримувала офіційної інформації від Россільгоспнагляду щодо обмежень на транзит територією РФ тварин і продукції тваринного походження з України

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Україна не отримувала офіційної інформації від Россільгоспнагляду щодо обмежень на транзит  територією РФ тварин і продукції тваринного походження з України

Держпродспоживслужба України не отримувала офіційної інформації від компетентного органу РФ щодо обмеження з 4 вересня транзиту через територію РФ із України великої і дрібної рогатої худоби, свиней, сільськогосподарської птиці та продукції тваринного походження, яке розповсюдили деякі ЗМІ з посиланням на лист Россільгоспнагляду.

Проте згаданий лист від 2 вересня, який Держпродспоживслужбі надало МЗС України, адресований керівникам територіальних управлінь Россільгоспнагляду. Відповідно до нього, обмеження введені з метою зниження ризику розповсюдження африканської чуми свиней (АЧС), високопатогенного грипу птиці та губчастоподібної енцефалопатії великої рогатої худоби під час транспортування живих тварин та продукції при транзиті через територію РФ.

У разі реєстрації на території України спалахів захворювань тварин, що підлягають повідомленню, Україна в невідкладному порядку подає нотифікацію до Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин. Вся інформація про зареєстровані випадки АЧС та грипу птиці, а також вжиті Україною заходи для запобігання поширенню захворювань доступні тут.

У Держпродспоживслужбі наголосили, що в Україні ніколи не реєструвались такі хвороби, як чума великої і дрібної рогатої худоби, контагіозна плевропневмонія ВРХ, везикулярний стоматит, африканська чума коней, блутанг, губчастоподібна енцефалопатія ВРХ.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями