Тваринництво

У пташнику не рекомендується вмикати освітлення раніше 4 години ранку

Під час вирощування ремонтного молодняку птиці в перші три дні у пташнику слід підтримувати освітленість у межах 50-30 лк. Так курчата зможуть ознайомитися з місцем перебування, розташуванням годівниць і напувалок, можна буде стимулювати їх споживати корм і пити воду.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Потім, до кінця третього тижня, освітленість зменшують до 10-5 лк, що сприятиме спокійнішій поведінці птиці.

Мінімальною освітленістю, яка стимулює несучість, є 5 лк, однак максимальну несучість у пташниках для промислових несучок забезпечують за освітленості в межах 10-20 лк.

Тривалість світлового дня за вирощування й утримання курей у світлоізольованих пташниках, найпоширеніших в Україні, регулюють залежно від віку птиці. Загальноприйнятою практикою є вирощування ремонтного молодняку в перші 2-3 дні за 24-22-годинного світлового дня з подальшим поступовим його скороченням до 6-8-тижневого віку до 9-8 годин.

Світлову стимуляцію в яєчних курей слід розпочинати не раніше 16-тижневого віку шляхом щотижневого збільшення тривалості світлового дня на 30-60 хвилин і тільки за умови досягнення курями цільової живої маси. Світлова стимуляція повинна тривати до досягнення піку несучості, але остаточна тривалість світлового дня не має перевищувати 16 годин.

Не рекомендовано вмикати освітлення у пташнику раніше 4 години ранку. Ніколи не можна збільшувати тривалість або інтенсивність світла протягом періоду вирощування ремонтного молодняку. А також не треба зменшувати тривалість чи інтенсивність світла протягом періоду утримання дорослої птиці.

Як повідомлялося, LED-лампи, розроблені для птахівничих приміщень, не мерехтять, як інші.