Тваринництво

У n-алканових дріжджів краща перетравність для усіх видів тварин

У n-алканових дріжджів краща перетравність для усіх видів тварин

Складові стінок клітин дріжджів, а також нуклеїнові кислоти можуть сприяти активації фізіологічно позитивно діючої флори молочнокислих бактерій. Це особливо яскраво проявляється за згодовування птиці свіжих, не проварених пивних дріжджів, коли живі дріжджові клітини під впливом шлункового соку і травних ферментів більше не розмножуються і потрапляють в товстий кишківник.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

У сироваткових дріжджів кальцій походить із розщеплювання казеїново-кальцієвих комплексів при витяганні кислоти.

Фосфор дріжджів добре доступний для птиці.

Уміст інших макро- і мікроелементів у дріжджах також вищий, ніж у більшості рослинної сировини, а частково і сировини тваринного походження.

Завдяки методам азотного балансу білки рослинного (включаючи мікробіальне) і тваринного походження можуть бути швидко і просто перевірені на якість протеїну. Перетравність сирих поживних речовин і розрахована з неї концентрація енергії сильно відрізняється і між дріжджовими продуктами різного походження, і залежно від субстрату, виду мікроорганізмів і способів виробництва.

Загалом n-алканові дріжджі мають кращі коефіцієнти перетравності для усіх видів тварин. Показники, особливо для сирого протеїну, можна порівняти з соєвим шротом.

Дріжджі на мелясі, а також сироваткові і пивні трохи не досягають показників перетравності n-алканових дріжджів. Завдяки варінню перетравність пивних дріжджів можна підвищити. При цьому покращується термін зберігання.

Дріжджі передусім цінні як білкова кормова сировина. Тільки дріжджі на сульфітному лікері мають нижчу концентрацію енергії, яка ближче до багатих клітковиною концентратів, наприклад, пшеничних висівок.

За складання раціонів, окрім енергії, треба балансувати також лізин і метіонін + цистин. У раціонах для птиці, особливо для бройлерів, низький уміст метіоніну + цистину в дріжджах обмежує їхнє введення до 50-70 г/кг. За додавання синтетичного метіоніну можливо введення 100-150 г/кг.

Для пивних дріжджів можлива деактивація живих дріжджових клітин і консервація до декількох тижнів завдяки додаванню 1% пропіонової кислоти. Додавання 1% кормової солі робить можливим зберігання до одного тижня.

Нагадаємо, жир у дріжджах багатий фосфатидами.