Тваринництво
Головне:
Тваринництво

У Китаї на свинофермах виявлено нові штами АЧС

У Китаї на свинофермах виявлено нові штами АЧС

На кількох фермах, що належать компанії New Hope Liuhe, четвертому за розмірами виробнику свинини в Китаї, виявлена нова форма африканської чуми свиней (АЧС).

Про це повідомив головний науковий співробітник компанії Ян Чжичунь, пише Pig World із посиланням на Reuters.

Двома новими штамами АЧС уражені понад 1 тис. свиноматок. За твердженням інсайдерів, причиною цього є незаконні вакцини. Нові штами, в яких немає ключових генів, наявних у дикому вірусі АЧС, не смертельні, як класичні штамами, але вони можуть спричинити хронічне захворювання, що знижує кількість народжених здорових поросят, повідомив Ян Чжичунь.

У New Hope та інших компаніях знищують заражених свиней, щоб запобігти поширенню хвороби. Наразі вжито належних заходів щодо відомих випадків інфекції. Та якщо нові штами поширяться, це може знову скоротити виробництво свинини в Китаї, який щойно почав оговтуватися від наслідків попереднього смертельного штаму вірусу, який практично знищив поголів’я свиней у країні.

Ян Чжичунь не знає, звідки взялися ці штами, але додав: «Ми виявляємо деякі легкі форми інфекції в дикому середовищі, спричинені якимось невідомим вірусом».

Як повідомлялося, вчені дослідили, як вірус АЧС поширюється на комбікормовому заводі.