Тваринництво

У кормових добавках метіонін має бути в захищеному вигляді

У кормових добавках метіонін має бути в захищеному вигляді

Метіонін — не лише кормова добавка, а головна обмежувальна амінокислота для великої рогатої худоби у транзитний період. Вона закладає перший будівельний блок для синтезу білка. Якщо в раціоні інші амінокислоти присутні в потрібній кількості, але недостатньо метіоніну, синтез білка буде лімітований.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Метіонін є незамінним посередником для посилення та поліпшення процесів метаболізму. Це нормалізує фізіологічні функції всього організму: білковий і жировий обміни, фертильність і виживання ембріонів, захист і оздоровлення печінки, підвищує антиоксидантний та протизапальний статус у клітинах і тканинах.

За браку цієї амінокислоти у тварин можуть спостерігатися втрата апетиту, порушення білкового обміну й обміну ліпідів (ожиріння печінки), атрофія м’язів, анемія, ниркова недостатність, погіршення відтворювальних функцій (порушення статевого циклу, зачаття, виживання ембріонів тощо). Усе це посилюється низькою ефективністю перетравлення кормів і засвоєння поживних речовин.

Тому варто ретельно аналізувати раціон щодо норм забезпечення молочного поголів’я метіоніном і за потреби балансувати його вміст, увівши у вигляді кормової добавки.

Хоча у більшості кормових добавок метіонін використовують у вільному (незахищеному) вигляді, і він руйнується ще до проходження в кишківник. Тому щоб молекули метіоніну могли пройти рубець у кількості, необхідній для синтезу протеїну, вони мають бути захищені оболонкою.

Як повідомлялося, лікування і профілактика стеатозу і кетозу у корів передбачає введення кормових добавок, які серед іншого містять метіонін.