У головних «молочних» країнах ЄС скоротилися обсяги виробництва
У І кварталі 2021 року загальний вал виробленого молока в країнах Євросоюзу скоротився на 1,3%, як порівняти з минулим роком, і становив 39,46 млн тонн.
Про це повідомили в Асоціації виробників молока.
Спад виробництва молока спостерігався в основних гравців: у Німеччині – на 2,8% – до 8,05 млн тонн; у Франції – на 3,5% – до 6,3 млн тонн; у Нідерландах – на 2% – до 4,7 млн тонн; у Польщі – на 0,4% – до 3,1 млн тонн.
В Європі цього року – затяжна прохолодна весна, що стримує ріст трави на пасовищах. Отже, очікувати зростання темпів виробництва молока поки не варто.
На скорочення обсягів впливає і пандемія, і низький рівень вакцинації в ЄС, що обмежує рух населення, спричиняє перебої у роботі сектору HoReCa, що своєю чергою позначається на загальному споживанні молочних продуктів.
Стримане зростання виробництва молока в ЄС сприятливо діє на світову кон’юнктуру, адже відбуваються обмежені поставки вершкового масла і сухого знежиреного молока, що врівноважує ринок і дає фору цінам.
Водночас під впливом світових трендів молочні продукти в ЄС продовжують дорожчати. Так, на кінець березня ціни на внутрішньому ринку на молокопродукти демонстрували висхідний тренд. Так, масло коштувало 4 тис. євро/тонна (+3,3%), сухе знежирене молоко – 2,46 тис. євро/тонна (+1,1%), а сухе незбиране молоко – 3,19 тис. євро/тонна (+2,2%). Лише ціна чеддеру була незмінною – 3,08 тис. євро/тонна.
Нагадаємо, у І кварталі виробництво молока в Україні скоротилося до 1,75 млн тонн.