Тваринництво

У чому привабливість сорго для тваринників

У чому привабливість сорго для тваринників

Зерно сорго, особливо голозерних сортів, є добрим концентрованим кормом для всіх видів тварин. Для годівлі ВРХ чудово підходять зернове сорго, цукрове та сорго-суданковий гібрид.

Кожна культура має свої переваги. Зернове сорго – це кормова, продовольча та технічна культура. Воно є одним із компонентів для комбікормів свиней, ВРХ, птиці та коней. До складу комбікормів ВРХ і свиней сорго можна додавати до 40%, птиці – до 30%, коней – до 20%, але обов’язково подрібненим, адже щільна оболонка зерна значно зменшує його перетравність.

Поживність зерна сорго доволі висока: до 15% протеїну, до 4,5% – жиру, до 70% – крохмалю, до 5% – клітковини, до 2,5% – лізину та до 1,9% – метіоніну. За своїм складом ця культура нагадує ячмінь і кукурудзу, а за вмістом протеїну перевищує їх.

Поживність 1 кг зерна – до 1,3 кормових одиниць. У зерні всіх сортів сорго немає синильної кислоти.

У забарвленому зерні сорго міститься танін – терпка речовина, що погіршує процес травлення. Присутність таніну не зменшує кормової цінності, але знижує перетравність зерна. Для гібридів сорго наявність таніну є найважливішим критерієм (сучасні гібриди містять мало таніну).

Щоб знизити дію антипоживних чинників, зокрема й танінів, до соргової дерті додають метіонін, ферментні препарати. З ферментів використовують як моноензими, так і мультиензимні композиції.

Сорго дає корм тваринам не лише у вигляді зерна, а й силосу, сіна та зеленої маси. Жодна культура не може змагатися в цьому з сорго. Його зелена маса має 70-80% вологості, 3,5-5% білка, до 1% жиру, 10-18% цукрів і порівняно мало клітковини – до 8%.

До переваг цукрового сорго відносять і високу врожайність зеленої маси та насіння, можливість використовувати зелену масу на ранню підгодівлю, сіно, сінаж, комбінований силос і для випасання худоби.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!