Тваринництво

У 2022 році від промислового сегменту очікують 3% зростання виробництва молока

У 2022 році від промислового сегменту очікують 3% зростання виробництва молока

Динаміка скорочення виробництва молока, напевно, залишиться актуальною за підсумками 2021 року.

Про це на своїй фейсбук-сторінці пише провідний аналітик «Інфагро» Макс Фастеєв.

«Основна причина загального скорочення – падіння виробництва молока у населення – також буде актуальною й у 2022 році, – вважає він. – При цьому сільгосппідприємствам час демонструвати приріст: збереження поголів’я, позитивне сезонне закладання кормів та високі закупівельні ціни на молоко обіцяють гарну рентабельність виробникам. У 2022 році очікуємо на приріст виробництва та реалізації сировини на перероблення від категорії близько 3%».

Сільгосппідприємства загалом покращують якість і вміст жиру та білка, але поки що глобально не можуть показати приріст в обсязі. Заважають ставка на рослинництво, відсутність зовнішніх інвестицій, чинник ринку землі та інші, підкреслив Макс Фастєєв.

Виходячи з трендів виробництва, в 2021 році очікується загальне скорочення пропозиції молока на перероблення на 4,3% від торішнього показника – до 3,5 млн тонн (у базі 3,4/3), зауважив він.

З урахуванням нестабільної ситуації (глобальна інфляція, волатильність курсів валют тощо) прогноз надходження молока на перероблення на 2022 рік дуже обережний – на рівні 3,4 млн тонн (у базі 3,4/3), що на 1,5% нижче за попередні результати 2021 року.