Тваринництво

Три основні чинники для створення комфортних умов у корівнику

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Три основні чинники для створення комфортних умов у корівнику

Створюючи найсприятливіше середовище у корівнику, насамперед треба звернути увагу на три основних чинники: рух повітря всередині приміщення, моціон тварин і зниження температури навколишнього середовища.

Таку пораду дав ветеринар-консультант інженерного відділу компанії VES Environmental Solutions Майкл Дж. Вольф, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Налагодження систем охолодження та вентиляції для забезпечення повітрообміну, встановлення систем освітлення допоможе коровам якнайкраще розкрити свій генетичний потенціал у періоди тільності, відгодівлі та в сухостійний період і під час отелення», – зазначив він.

Якість повітря та забезпечення його циркулювання мають важливе значення для здоров’я та добробуту високопродуктивних корів. Дослідження показали, що підвищення показників надою за лактацію спричиняють підвищення температури тіла, виділеної тваринами.

Наприклад, корова, яка дає 54 л молока на день, виробляє 161 тис. кДж тепла на день, тоді як корова, яка виробляє 18 л молока щодня, виділяє всього 84 тис. кДж тепла.

Як повідомлялося, для високих надоїв корові треба лежати півдоби.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями