Тваринництво

Товарні поросята знову дорожчають

Товарні поросята знову дорожчають

З кінця літа ціни на товарних поросят демонструють позитивну динаміку.

Про це повідомляють в асоціації «Свинарі України» (АСУ).

«Протягом серпня котирування у цьому сегменті зберігалися на рівні липневих, проте у кінці літа та на початку вересня постачальники переглянули їх у бік підвищення. Так, наразі товарні поросята масою 20-30 кг коштують 120-146 грн/кг проти 90-130 грн/кг у липні-серпні, а тварини у ваговій категорії 9-12 кг зросли в ціні на 20%, у середньому – до 230-240 грн/кг», – зазначили в АСУ.

Вагомим драйвером цін на товарних поросят є стабільно високий попит на тварин для відгодівлі, в тому числі від аграріїв, які спеціалізуються на зернових та в умовах обмеженої зовнішньої торгівлі хочуть самотужки збільшити додану вартість виробленої продукції за рахунок свинарства.

Проте, як і раніше, пропозиція товарних поросят залишається вкрай обмеженою: частина постачальників переорієнтувалася на власну відгодівлю, а абсолютна більшість майбутніх партій ферм-репродукторів заброньована наперед.

Додатковим чинником, що підтримує позитивну цінову динаміку, є відповідні зміни на ринку живця свиней. «Приріст цін на свиней забійних кондицій підживлює попит на товарних поросят з боку ситуативних свинарів як можливість досить швидкого заробітку», – пояснили в АСУ.

Тим часом у країнах ЄС із червня також зростають ціни на товарних поросят. За даними Єврокомісії, середня ціна поросяти у країнах на початку вересня – 53,9 євро, що на 10% вище, ніж місяцем раніше та на 66%, ніж у вересні 2021 року.

Але істотне підвищення транспортних витрат і девальвація гривні є перешкодами для імпорту поросят в Україну для відгодівлі.

Як повідомлялося, свинина зростатиме в ціні, якщо війна триватиме.