Тваринництво

Тернопільська «Україна» освоює новий напрям – продаж нетелей

Тернопільська «Україна» освоює новий напрям – продаж нетелей

Фахівці агропідприємства «Україна» (Тернопільська область) у І півріччі 2021 року досягли того, що 88% телят, які народилися на фермі, – це телички, пише Latifundist.

Це – унікальний результат, який дає можливість у майбутньому, крім молока, отримувати кошти і за продаж нетелей.

«Ми вже починаємо продавати їх нашим партнерам, які хочуть розвивати молочне скотарство, – розповів директор агропідприємства «Україна» Олег Крижовачук. – Тим більше, що цього року держава до цього ставиться дуже серйозно. Ще ніколи не було таких держдотацій на нетелей, як зараз: 80% від вартості».

За його словами, підприємство планує через рік запустити новий тваринницький комплекс і збільшити доходи від реалізації тваринництва з 28% до 45%.

«За підсумками І півріччя 2021 року за день ми продавали в середньому 51 тонну молока екстракласу, – зазначив директор агропідприємства «Україна». – А зараз плануємо фактично подвоїти виробництво молока і додатково освоюємо новий напрям бізнесу – продаж нетелей. Одна наша нетель коштує 2,2 тис. євро».

Подорожчання кормів, за словами Олега Крижовачука, спонукає підприємство вдосконалюватися, впроваджувати нові технології для зменшення собівартості продукції і забезпечення достатньої маржі.

«Ми плануємо нарощувати цей напрям – мати поголів’я 7 тис. голів, у тому числі 3 тис. дійного стада до кінця 2023 року. Для того, щоб подвоїти виробництво і продавати 100 тонн молока на день», – підсумував він.

Торік агропідприємство «Україна» вийшло на показник надоїв у 12 тис. л молока на рік.

Як повідомлялося, «Перлина Поділля» поповнює стадо племінними нетелями.