Тваринництво

Тепловий стрес у птиці зменшують препарати з ефірними оліями ментолу й евкаліпту

Надмірно висока температура навколишнього середовища спричиняє у птиці оксидаційний стрес, коли в організмі порушується баланс між продукуванням вільних радикалів і рівнем нейтралізувальних їх антиоксидантів.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

«За нормальних умов кількість вільних радикалів становить близько 5% від загальної кількості метаболітів, а під час стресу, зокрема і теплового, їхній рівень різко зростає, а функціональні можливості організму загалом різко спадають», – зазначив менеджер із технічної підтримки компанії «Кантерс» (Нідерланди) Богдан Зінь.

Боротися з тепловим стресом птиці можна за допомогою як технологічних методів, що стосуються облаштування приміщень для утримання птиці, так і за допомогою кормових та медикаментозних.

«Препарати на основі ефірних олій ментолу й евкаліпту є необхідною допомогою для зменшення теплового стресу, полегшення дихання птиці, підтримки роботи імунної системи і покращення апетиту внаслідок підвищення секреторної та ферментативної діяльності шлунково-кишкового тракту, – пояснив Богдан Зінь. – Задаючи птиці препарат Аерофорте з ментолом та евкаліптом, можна запобігти виникненню теплового стресу».

Ментол є активатором іонного каналу (рецепторів холоду) трансмембранного білку, завдяки чому організм відчуває прохолоду. Евкаліпт не лише полегшує дихання, але й має дуже сильну муколітичну дію. Це дозволяє застосовувати препарати з його вмістом для зняття ускладнень після вакцинацій, а також для усунення симптомів за будь-яких хвороб респіраторної системи, зазначив спеціаліст.

До того ж препарати на основі ефірних олій можна застосовувати як шляхом випоювання, так і розпилення у вигляді холодного туману. «Спиртові розчини цих олій підсилюють бактерицидну дію, а під час розпилення дають змогу отримати дуже маленьку краплю, яка довго висить у повітрі і за вдихання проникає в альвеоли легень птиці», – розповів Богдан Зінь.