Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Правильна конструкція пташника вбереже птицю від теплового стресу

Правильна конструкція пташника вбереже птицю від теплового стресу

Запобігти тепловому стресу в птиці, крім іншого, можна і за рахунок інженерно-технічних рішень – передусім у конструкції пташника. Зокрема, плануючи його будівництво, слід обирати орієнтацію в східно-західному напрямку.

Максимальна висота даху має бути не менше як 4 м зі скатом мінімум 200°. Таким чином виключається негативна теплова дія на птицю від покрівлі пташника, що розжарюється в спекотний період.

Для затінювання стін пташника дах має виступати над ними на 1-1,5 м. Він має бути добре ізольованим відповідним матеріалом (скловата, поліуретан). Покриття роблять переважно з тепловідбивних гофрованих алюмінієвих листів, а з внутрішнього боку – водонепроникний пластик.

Площа бічного приточування має становити щонайменше 60% площі стін. За  використання бічних штор вони повинні надійно захищати птицю від дощу та сонця.

Забарвлення внутрішньої поверхні даху в білий колір дозволяє знизити її теплопоглинання на 10-15%.

При цьому основна роль приділяється системі вентиляції. Робота кліматичного устаткування для охолодження птиці за високої зовнішньої температури заснована на двох основних принципах – конвекційному і випарному охолодженні.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!