Тваринництво

Системи інфрачервоного опалення окуповуються на птахопідприємствах за 1-2 роки

Системи інфрачервоного опалення окуповуються на птахопідприємствах за 1-2 роки

Системи інфрачервоного опалення для птахопідприємств окуповуються в середньому за один-два роки.

Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів власник компанії «Павлоградтепло» Дмитро Сахно.

У розрахунку окупності – газ, електроенергія, економія корму (через зниження його витрат), зменшення падежу птиці тощо, уточнив він.

Оптимальний мікроклімат у пташнику покращує показники вирощування птиці, сприяє тому, що підстилка тривалий час залишається сухою, що зменшує частоту виникнення різних хвороб птиці, насамперед пододерматитів.

«За використання стандартних, застарілих систем опалення вивільняється дуже багато продуктів згоряння, – зазначив Дмитро Сахно. – У тих пташниках, де встановлено сучасну систему опалення, дихати набагато легше, там нижчий рівень загазованості й кращі показники здоров’я стада».

На його думку, під час комплектації обладнання у пташнику не треба економити на енергозберігальному обладнанні та контролерах управління мікрокліматом.

До енергозберігального обладнання відносять інфрачервоні обігрівачі, спеціалізоване LED-освітлення, обігрівачі з функцією рекуперації тепла. Підбирати слід комплекти з максимальним технічним описом.

Також у пташнику варто встановлювати максимальну кількість засобів обліку газу, електроенергії, кормів тощо. «Це дасть змогу аналізувати й ухвалювати зважені рішення для оптимізації певних процесів під час вирощування птиці», – пояснив Дмитро Сахно.

Як повідомлялося, вентилятори у пташниках дозволяють скоротити витрати на опалення.