Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Свинина живою вагою подешевшала на 1,4%

Свинина живою вагою подешевшала на 1,4%

У середині червня тривало просідання закупівельних цін на свиней забійних кондицій. Середньоринкова послабилася на 1,4% – до 43,7 грн/кг.

Про це повідомили в асоціації «Свинарі України».

Більшість товарних партій цього тижня реалізовували по 43-44,5 грн/кг, що на 0,5-1,5 грн/кг дешевше, ніж минулого. При цьому зберіглася регіональна розбіжність цін: у західних областях ціни тяжіли до верхньої межі цінового коридору, тоді як на сході та в центрі коливалися в межах 43-44 грн/кг.

Незважаючи на досить мляву торгівлю цього тижня, більшість представників м’ясопереробної галузі прогнозує підвищення цін закупівлі наступного тижня. З одного боку, виробники, які реалізували товарні партії за цінами нижче середньої цього тижня, намагатимуться підтягнутися.

З іншого боку, приріст цін у третій декаді червня прогнозували ще на початку місяця та пов’язували його з очікуванням пожвавленої торгівлі напередодні тривалих вихідних. Хоча через малоактивну торгівлю цього тижня деякі оператори починатимуть торги, маючи перехідні залишки, й оптимістичні настрої на наступний тиждень можуть посилити конкуренцію між закупівельниками.

Окрім цього, виробники вже звертають увагу на вплив спекотніших температур на апетит і прирости тварин, а переробники – дещо меншу середню забійну вагу свиней. Хоча наразі партії з живцем у «літній» вазі зустрічаються епізодично, вже у липні цей чинник матиме суттєвіший вплив на обсяги пропозиції.

Нагадаємо, Асоціація м’ясної галузі ініціювала п’ятирічну програму підтримки розвитку свинарства в Україні «Нове свинарство 2025».