Тваринництво

Свинина в закупівлі дешевшає

Липень почався з подальшого послаблення закупівельних цін на живець свиней – до 44,5 грн/кг, що на 3,7% менше проти рівня минулого тижня (46,25 грн/кг).

Про це повідомили в асоціації «Свинарі України».

За результатами торгів попереднього тижня ціни на свиней забійних кондицій послабилися на 1,5-2 грн/кг. Через це діапазон закупівельних цін коливався в межах 43-45 грн/кг.

Представники м’ясопереробних підприємств пояснюють такий зсув цін слабкою реалізацією внаслідок зниження споживчої активності. Останню пов’язують із низкою причин: спекотною погодою, активним сезоном фруктів, ягід і городини, періодом відпусток і канікул, коли споживачів м’яса у містах поменшало.

Переробники відзначають, що пропозиція свиней на забій – достатня, тоді як збут погіршився на 10-15% порівняно з плановими показниками і з аналогічним періодом минулого року.

При цьому просіли продажі не лише свіжої й охолодженої свинини, а й ковбас та інших м’ясних виробів.

Передумов для підвищення цін найближчим часом закупівельники не бачать. Так, частина з них вважає, що рівень закупівельних цін продовжить низхідний рух. Зокрема, опитування представників Асоціації м’ясної галузі показало, що наступного тижня більшість учасників галузевого об’єднання планують закуповувати живець по 42-44 грн/кг.

Інша частина переробників впевнена, що подальше послаблення цін не матиме позитивного впливу на реалізацію через практичну нееластичність попиту кінцевого споживача до зміни ціни на полицях торгівельних мереж. На їхню думку, стабілізація цін була б зручнішою для всіх учасників ринку живця свиней.

Нагадаємо, що минулого літа спостерігався безпрецедентно тривалий період відносної стабільності закупівельних цін на свиней забійних кондицій: середні ціни коливалися в межах 44-46 грн/кг.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!