Тваринництво

Свиноматкам під час лактації не можна різко змінювати раціони

Свиноматкам під час лактації не можна різко змінювати раціони

Годівля свиноматок у лактаційний період має бути досить поживною щодо вмісту енергії та сирого протеїну. Це, своєю чергою, сприятиме поживності молока, а також високій молочності свиноматки загалом.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

З третього дня лактації свиноматку можна переводити на годівлю досхочу сухою сумішшю збалансованого комбікорму, що містить повний набір поживних речовин із додаванням преміксу чи БВМД для лактуючих свиноматок.

Зазвичай за добу у свиноматки виділяється 4-10 кг молока, а загалом до відлучення поросят (28-й день) цей показник сягає 100-200 кг. За період лактації організм свиноматки виділяє в середньому на 150 кг молока 52,7 кг сухих речовин, 8 кг білка, 10 кг жиру, 7 кг молочного цукру та 1,3 кг мінеральних речовин.

Крім протеїнового живлення, для лактуючих свиноматок велике значення має дотримання правильного співвідношення вмісту незамінних амінокислот. Добове надходження лізину має бути не меншим за 6-7 г, метіоніну+цистину – 4,2-4,5 г, триптофану – 1-1,2 г.

Якщо свиноматку не забезпечити потрібними вітамінами, мікроелементами й амінокислотами з кормом, то під час лактації організм буде компенсувати їх брак із власних внутрішніх резервів. Це негативно позначиться на відновленні та наступній охоті тварини.

Не слід допускати різкої зміни раціонів у годівлі свиноматок – планування та підбір кормів для неї та майбутнього приплоду має бути продуманим і спланованим, що позначиться на травній системі не лише свиноматки, а й гнізда.

Як повідомлялося, сучасна система годівлі свиноматок має повільне дозування корму.