Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Світовий ринок м'яса атакують дві кризи

Світовий ринок м'яса атакують дві кризи

Криза АЧС в Азії триває, і очікуваний цього року збиток буде набагато гірше того, що спостерігали в 2019 році.

Про це пише euromeatnews із посиланням на звіт Rabobank.

«Відновлення поголів’я свиней у Китаї відбувається швидше, ніж очікувалося, але в 2020 році прогнозується подальше значне падіння виробництва свинини, – йдеться у звіті Rabobank. – Ситуація з АЧС стабілізується у В’єтнамі, але й там очікується подальше скорочення виробництва в 2020 році. Тим часом на Філіппінах хвороба продовжує поширюватися. Отже, Китай та Південно-Східна Азія збільшуватимуть імпорт свинини. Китайський імпорт свинини досягне, швидше за все, рекордних обсягів».

За оцінками, втрати поголів’я свиней у Китаї в 2019 році склали від 35% до 40%, що дуже близько до 20% світового поголів’я свиней.

До того ж АЧС є не тільки в Азії, але й у Європі, де про спалахи захворювання постійно повідомляють в Україні, Болгарії, Румунії та Польщі.

У поєднанні з ускладненнями від кризи COVID-19 на переробних підприємствах Німеччини, Іспанії, Італії, США, Канади та Бразилії вірус АЧС є однією з найбільших загроз стабільності світового продовольчого ринку.

Аналітики очікували збільшення виробництва свинини в Північній Америці, Бразилії і деяких частинах Європи, але вплив COVID-19 знищив більшість цих очікувань.

«Основні чинники невизначеності, які ми спостерігаємо на світових ринках свинини, пов’язані з АЧС і перебувають під впливом COVID-19, – підкреслив аналітик RaboResearch у галузі тваринних білків Джастін Шеррард. – До них відносяться виробничі втрати, пов’язані із закриттям переробних підприємств і уповільненням операцій; імовірність того, що геополітична напруженість відносин між США та Китаєм вплине на торгівлю свининою; а також ризик спалаху АЧС у такій великій країні-виробнику в Європі, як Німеччина».

COVID-19 також вплине на споживання свинини через припинення поставок продуктів харчування і високі ціни, що з’явилися в світлі нових заходів безпеки.

Як повідомлялося, вчені рекомендують найефективніші способи боротьби з АЧС.