Тваринництво

Світові ціни на м'ясо падають сьомий місяць поспіль

У січні середнє значення індексу цін на м’ясо ФАО склало 109,8 пункту, що на 1,4% нижче за грудневий рівень. Цей показник знижується сьомий місяць поспіль, і втратив 1,2%, як порівняти з відповідним періодом 2023 року.

Про це повідомили у ФАО.

У січні зафіксовано подальше зниження світових котирувань м’яса птиці через млявий попит на світових ринках, що зберігається, та значний обсяг пропозиції від провідних країн-експортерів.

Котирування свинини теж дещо знизилися внаслідок скорочення Китаєм імпортних закупівель через нарощування ним внутрішнього виробництва та через великі обсяги пропозиції.

Трохи знизилися і світові ціни на яловичину ‒ головним чином під впливом значної експортної пропозиції в Океанії та Південній Америці.

Міжнародні ціни на баранину, навпаки, зросли в зв’язку з високим імпортним попитом у світі та зниженням чисельності поголів’я забійних тварин у Океанії, де завдяки дощам фермери стали менше скорочувати поголів’я.

ФАО наголошує, що більшість цін для розрахунку індексу цін на м’ясо ФАО було невідомо на момент підрахунку й опублікування. Тому вартісне значення індексу цін на м’ясо ФАО за останні місяці отримано на основі поєднання прогнозованих і фактичних цін.

Як повідомлялося, в Україні живець свиней подорожчав на 9,2%.