Тваринництво

Структура корму несучки впливає на якість яйця та стан шкаралупи

Структура корму несучки впливає на якість яйця та стан шкаралупи

Для курей-несучок важлива структура корму. В ньому має бути 10% грубої фракції розміром понад 3 мм, 25-30% ‒ фракції 2-3 мм, 40-45% ‒ фракції 1-2 мм, 25% ‒ менше за 1 мм.

На цьому наголосив головний технолог Тернопільської птахофабрики Олег Федоров на Міжнародному практичному форумі Poultry Farming.

«Такого співвідношення часто важко досягти на практиці, але цього потрібно прагнути. Адже будь-які зміни в структурі корму спричиняють зміни його споживання, ‒ зазначив він. ‒ Це в основному пов’язано зі зміною текстури сировини або технології виробництва корму».

Якщо в структурі корму несучки стає більше дрібної фракції, його споживання падатиме. Коли зростає кількість грубої фракції, погіршуватиметься однорідність корму, а це, своєю чергою, погіршуватиме однорідність стада.

«Адже, маючи вибір, курка насамперед споживатиме грубу фракцію, а потім те, що лишиться. Це у неї на рівні інстинкту», ‒ пояснив Олег Федоров.

Якщо структура корму буде правильною, тоді легше досягти того, щоб він потрапляв у годівниці в потрібній кількості та відповідно до технологічних норм. Необхідно весь час стежити, щоб корм не лишався в бункері тривалий час.

Дуже важливо вчасно реагувати на підвищення температури повітря в літній період, підкреслив Олег Федоров.

«Якщо температура повітря перевищує +28 °С, і це триває понад чотири дні, потрібно переглянути раціони годівлі в бік збільшення поживності. Тому що через спеку в птиці падає апетит, і споживання корму відразу знизиться на 5-10 г на добу, ‒ наголосив він. ‒ А через недоотримання важливих поживних речовин погіршиться продуктивність птиці. Все це безпосередньо впливатиме на якість курячого яйця та стан шкаралупи».