Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Стартувало будівництво першого в Україні кооперативного молокозаводу

У селі Утішків (Львівська область) розпочалося будівництво першого в країні кооперативного молокозаводу, пише Zaxid.net.

Його власниками стане об’єднання сільськогосподарських кооперативів області, які володіють молочними фермами. Близько 22 млн грн, або близько 80% від вартості заводу,  на будівництво виділив уряд Канади, який реалізує в Україні програму «Розвиток молочного бізнесу». Решту інвестицій в об’єкт вкладуть самі фермери.

Наразі на ділянці площею 3 га, де розташовуватиметься об’єкт, почали підготовку до закладання фундаменту.

«Виробники молока постачатимуть власну сировину на власний завод, – розповів координатор проєкту Андрій Бліновський. – Це буде замкнений ланцюжок від виробника молока до виробництва готової продукції. Важливо те, що фермери матимуть контроль над переробленням молока, виробничим процесом, логістикою, розподілом дивідендів тощо. Нині, коли фермери здають молоко на завод, двері перед ними зачиняються і жодного впливу на подальший процес постачальники не мають».

Будівництвом заводу займається ТОВ «Набіл» зі статутним капіталом у 12 млн грн, який заснували чотири сільськогосподарські кооперативи. До складу кооперативів входять молочні фермерські господарства здебільшого зі Львівщини, по одному господарству є з Тернопільщини та Івано-Франківщини.

Планується, що фермери, які здаватимуть на завод від 100 л молока на день, зможуть інвестувати в нього до 50 тис. грн, а потужніші виробники молока, що здатні здавати до 1,5 тис. л, вкладуть у справу близько 750 тис. грн. Також канадський уряд обіцяє подвоїти вкладені фермерами кошти за умови, якщо цих грошей буде достатньо для запуску повноцінного виробництва.

Журнали