Що робити, аби корову в селі не занесли в Червону книгу
Поголів’я корів в Україні сьогодні сягає 1,39 млн голів. Це найнижчий показник за останні років 120.
На цьому наголосив голова ради директорів Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський на Всеукраїнському практичному форумі «Молочна ферма. Зниження собівартості сирого молока».
«Навіть у повоєнному 1946 році корів налічувалось 4,6 млн голів… – зауважив він. – Водночас у Польщі нині 2,7 млн корів, і вони виробляють 14,7 млн тонн молока. Тому це питання, над якими працюють і молочні ферми в Україні – підвищення продуктивності, зниження собівартості виробництва молока».
За даними статистики, близько 1 млн голів корів утримує населення.
«Якщо залишиться та ж сама система роботи з населенням, то в найближчі 10 років корова у селі буде занесена в Червону книгу. Тут необхідна суттєва державна підтримка», – переконаний експерт.
На думку Вадима Чагаровського, одноосібники мають перетворитися на сімейні молочні ферми.
«Є такий досвід на заході України, є однойменний проєкт, доволі успішний, – зазначив він. – Але і він стикається з питанням, яке досі не вирішене: для утримання 25-50 голів корів необхідно мати землю. Навіть ті випаси, ті землі запасу сільських рад, які були раніше, сьогодні розорані, здані в оренду. І це – величезна проблема».
Тому для того, щоб проєкт сімейних молочних ферм працював, необхідне рішення держави, територіальних громад про виділення їм землі.
Як повідомлялося, львівським тваринникам вперше виплатять дотацію за приріст корів.