Тваринництво

Щітка-чесалка зменшує стрес у корів і збільшує надої

Щітка-чесалка зменшує стрес у корів і збільшує надої

Застосування щіток-чесалок для корів збільшує надої на 1 кг на добу (3,5%) та знижує кількість захворювань на клінічний мастит.

Це засвідчив експеримент, проведений у США.

Тварин, розділених на дві групи: контрольну, де щітки взагалі не застосовувалися, й експериментальну, де встановили маятникові щітки, спостерігали протягом шести місяців.

У корів другої лактації, що були в корівнику зі щіткою, не лише зросла продуктивність на 3,5%, а й на 34% поменшало випадків виникнення клінічного маститу.

Учені вважають, що масажний ефект щітки покращує кровообіг через вим’я, а це означає, що зменшується ймовірність виникнення застійних явищ, які призводять до маститу.

Молодняку також не слід обмежувати доступ до щітки – телята також мають потребу в чуханні. Ба більше – щітка допомагає молодій тварині швидше та з меншим стресом соціалізуватися. Захист від паразитів також є актуальним. Задоволене теля швидше росте, краще набирає вагу й потенційно здатне раніше увійти в репродуктивний вік.

Для телят передбачені окремі щітки-чесалки з іншою жорсткістю та довжиною щетини. Доступ до «дорослих» моделей телятам має бути обмежений.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!