Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Розроблено Атлас антибіотиків, які найчастіше застосовують українські тваринники

Розроблено Атлас антибіотиків, які найчастіше застосовують українські тваринники

Завершився дослідний етап проєкту ФАО «Зміцнення національного потенціалу для подолання ризиків антимікробної резистентності (АМР)».

Про це повідомили в асоціації «Свинарі України».

Наразі аналітики обробляють та систематизують отримані дані для визначення реальної ситуації застосування протимікробних препаратів у тваринництві в Україні.

За результатами отриманої інформації сформовано Атлас антибіотиків – каталог, до якого включено близько 200 назв препаратів, що найчастіше застосовують українські тваринники.

Крім того, триває оброблення й аналіз даних дослідження щодо вмісту залишків протимікробних препаратів у продукції.

Загалом до дослідження залучено понад 600 респондентів: представників тваринницьких господарств, присадибного сектору, ветеринарної медицини та кормовиробництва з усієї України.

Реалізація проєкту дозволить оцінити реальну ситуацію застосування протимікробних препаратів у тваринництві, покращити нормативно-правову базу та політику в Україні щодо цієї проблеми, покращити потенціал національних лабораторій і можливості моніторингу, дослідити кращі практики та схеми використання протимікробних препаратів, перспективи зменшення їхнього застосування у майбутньому.

Нагадаємо, розроблено порядок використання антибіотиків у ветмедицині.

Довідка

Проєкт ФАО «Зміцнення національного потенціалу для подолання ризиків антимікробної резистентності (АМР)» реалізується в Україні з вересня 2020 року. Загалом зібрано 425 зразків продуктів тваринного походження з господарств різних напрямів тваринництва (свинарство, птахівництво, бджільництво, скотарство) та представників присадибного сектору.

Журнали