Тваринництво

Середні свиногосподарства переважно ведуть бізнес із мінімальними вкладеннями у біозахист

Середні свиногосподарства переважно ведуть бізнес із мінімальними вкладеннями у біозахист

Для середнього свинарського бізнесу компартмент – досить дороге задоволення.

Якщо свинарське підприємство – новозбудоване, а не успадковане ще з радянських часів і пристосоване під тимчасові потреби, та має понад 5 тис. голів свиноматок, то власнику варто замислитися про компартмент.

На цьому наголосив координатор web-проєкту «Стоп АЧС» – національний консультант ФАО, ІТ/GIS фахівець, епізоотолог Володимир Поліщук.

Найкращий варіант – коли ферма збудована за типовим проектом, із типовим новітнім обладнанням, з описаною і погодженою з органом контролю технологію утримання, годівлі, догляду і біозахисту, в якій одразу передбачено, запроваджено і персонал дотримується відповідного рівня біобезпеки.

«Коли це все стандартизовано, тоді і варто подаватись на компартмент, знайшовши визнання продукції у покупця свинини за кордоном», – зауважив експерт.

Середні свинарські підприємства в Україні переважно використовують пристосовані приміщення і ведуть свій бізнес, поки це вигідно – тобто на власний страх і ризик, із мінімальними капіталовкладеннями у біозахист. За словами Володимира Поліщука, сегмент середніх підприємств – найбільший в Україні по загрозах.

Про логіку свинарських «середняків» Володимир Поліщук розмірковує у своїй колонці.

Нагадаємо, три вітчизняних свиногосподарства готуються до процесу отримання компартменту.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!