Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Ristone Holdings у 2021 році планує отримувати 9-9,5 тис. кг молока за лактацію

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Ristone Holdings у 2021 році планує отримувати 9-9,5 тис. кг молока за лактацію

Агрофірма ім. Горького, яка входить до складу Ristone Holdings, завершує рік із рентабельністю не менше 10-15%.

Про це розповів координатор тваринницького напряму Ristone Holdings Олег Ємець.

Він зазначив, що традиційно в АФ ім. Горького – найвищі показники продуктивності. «До переведення стада з інших ферм ми отримували від дійної корови в середньому 31 л молока на добу. Після збільшення стада цей показник знизився до 27 л на добу», – зауважив Олег Ємець.

Нюанс у тому, що на фермі «Дружба-Казначеївка» від корови отримували в середньому 20-21 л на добу, але після переведення на нову ферму в межах холдингу ті ж корови стали давати вже по 24-25 л.

«Це обумовлено комфортнішими умовами утримання, раціональнішою годівлею, технологічнішим менеджментом, – пояснив Олег Ємець. – Але найважливіше – правильне управління цими процесами: щомісячні контрольні доїння дали нам можливість застосовувати профілактичні заходи, пов’язані зі здоров’ям вимені, а не лікувати мастити. Також з’явилася можливість нормувати споживання дорогого продукту в годівлі – протеїну в балансі з енергією».

Тобто хоча середній показник по фермі цього року дещо знизився, загальна продуктивність зросла, підкреслив він.

Також продуктивність корів фізіологічно сильно падає під час переходу на зимовий період, але компанія змогли зберегти продуктивність на рівні 26 л на добу на голову. «І навіть це незначне зниження ми компенсуємо за рахунок підвищення жирності молока», – додав Олег Ємець.

За його словами, на 2021 рік Ristone Holdings ставить планку продуктивності на рівні 9-9,5 тис. кг за лактацію.

«Практика цього року показала, що раціональніше не розпорошувати поголів’я корів між кількома господарствами, а концентрувати його. У цьому напрямку ми рухатимемося й надалі», – резюмував Олег Ємець.

Нагадаємо, кількість роздавання кормосуміші коровам на кормові столи впливає на показник споживання сухої речовини.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ