Тваринництво

Річні квоти на імпорт свинини з ЄС уже вичерпані майже на третину

Річні квоти на імпорт свинини з ЄС уже вичерпані майже на третину

Вітчизняні імпортери свинини у січні вичерпали 32% річних квот на її безмитне завезення з ЄС.

Про це повідомили в асоціації «Свинарі України» (АСУ).

Пожвавлена імпортна активність (учетверо більше, ніж у січні 2021 року), зокрема, спричинена початком нового відліку квот на безмитне завезення свинини, підкреслили в АСУ.

Так, наприкінці ІІІ та в IV кварталах 2021 року, коли відповідні квоти були вичерпані, імпортери були зобов’язані сплачувати 10% мита за ввезення мороженої свинини та 12% – охолодженої. З початку цього року імпортери знову можуть користуватися такими пільгами.

Хоча, враховуючи набрані темпи ввезення свинини з-за кордону, цьогоріч квоти будуть вичерпані значно раніше, вважають в асоціації.

Середньозважена митна вартість імпортованої свинини у січні склала $1,8/кг, що на 10 центів/кг більше, ніж у грудні. Така зміна сталася і за рахунок підвищення митної вартості окремих товарних категорій, і за рахунок змін у товарній структурі імпорту.

«До прикладу, середня митна вартість імпортованої у січні охолодженої лопатки та її відрубів зросла на 12 центів – до $1,68/кг, а переднього краю і його відрубів – на 4 центи – до $1,6/кг, – уточнили в АСУ. – При цьому у січні активніше, ніж попереднього місяця, завозили дорожчі категорії свинини – свинячі пів туші ($1,74/кг) та морожену обвалену свинину ($1,91/кг)».

Як повідомлялося, середня ціна на живець свиней знизилася до 44,9 грн/кг.