Тваринництво

Річні економічні втрати через ацидоз рубця корів сягають від $400 на тварину

Причиною виникнення ацидозу рубця корів є людина. Прагнення отримати максимальну продуктивність за мінімальних затрат видозмінило раціон корів, що призвело до масового поширення цього захворювання попри його неінфекційне походження.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Ацидоз рубця знижує молочну продуктивність, жирність молока, спричиняє низку захворювань: ламініт, абсцеси, жирова дистрофія печінки, запальні процеси у передшлунках, дихальній, серцево-судинній системах.

У тільних корів, уражених ацидозом рубця, кислотні еквіваленти проникають через плаценту в кров, порушують метаболізм, сповільнюють виведення продуктів обміну. Виникають самовільні аборти, молодняк народжується слабким, нежиттєздатним, збільшується падіж.

Підвищення кислотності крові призводить до зменшення концентрації кальцію й магнію, що є передумовою розвитку остеодистрофії, післяродової гіпокальціємії.

Економічні втрати через ацидоз рубця корів, як показали результати досліджень американських вчених, сягали $400-475 на корову на рік, не враховуючи затрат на лікування.

Як повідомлялося, гідроксид магнію у кормах запобігає ацидозу рубця.