Тваринництво

Респіраторний мікоплазмоз у птиці найкраще профілактувати

Респіраторний мікоплазмоз у птиці найкраще профілактувати

Ефективних лікарських препаратів боротьби з респіраторним мікоплазмозом у птиці немає. Доцільно використовувати антибіотики широкого спектра дії (еритроміцин, террамицин тощо).

У перші 3-4 дні призначають антибіотики, в наступні 8-10 днів – фуразолідон. Правильним лікуванням можна знизити кількість хворої птиці.

Основа профілактики респіраторного мікоплазмозу – заборона завезення племінної птиці та яєць із господарств, неблагополучних до цього захворювання.

У пташниках мають суворо дотримуватися параметри мікроклімату, також необхідно організувати повноцінну годівлю й дотримання ветеринарно-санітарних правил.

У птахівницьких господарствах бажано здійснювати профілактику технологічних стресів. Для цього протягом трьох днів перед, у сам день і наступні три дні після вакцинації птиці дають антистресовий премікс, що містить вітаміни, дибазол, аміназин, глюкозу.

Довідка

Респіраторний мікоплазмоз – контагіозна інфекційна хвороба птиці, яка характеризується розвитком респіраторного синдрому в курей і запаленням придаткових порожнин носа в індичок (інфекційний синусит). Інкубаційний триває від кількох днів до двох місяців.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!