Тваринництво

Рекордні ціни на молокопродукти не покривають собівартості виробництва

Рекордні ціни на молокопродукти не покривають собівартості виробництва

Наразі ріст цін на молоко у дві-чотири копійки з розривом у два тижні досить слабкий в порівнянні з інфляційними процесами, які відбуваються. Через суттєве здороження ПММ та інших складових собівартості ціни на молоко невиправдано низькі.

Про це йдеться у аналітичному звіті  Асоціації виробників молока (АВМ).

Джерело: опитування АВМ

«Закупівельні ціни на молоко в Україні тримаються практично без змін із окремими точковим укріпленням. Проте, це ще навіть не довоєнні показники, – йдеться у документі. – За чотири місяці повномасштабної війни молочна галузь України змогла адаптуватися до абсолютно нових реалій та продовжує вирішувати нові виклики: від браку кадрів на фермі до проблем на кордоні при експорті».

В  АВМ зазначають, що  станом на 21 червня, середня ціна на молоко виросла на 4 копійки — до 10,17 грн/кг (без ПДВ) порівняно із попереднім моніторингом на початку червня. Втім, середньозважена ціна на молоко залишається на 4% нижчою, ніж у січні поточного року. Кілограм екстра ґатунку переробники купують в середньому по 10,57 грн, що на 4 коп. вище ціни попередніх двох тижнів. Вищий ґатунок коштує 10,03 грн/кг (+6 коп.), а перший — 9,91 грн (+3 коп.). Підтримку цінам складає поступове пожвавлення експорту молочних продуктів та повернення частини українців з-за кордону.

В асоціації зазначають, що збитковість виробництва молока спостерігається не тільки в Україні, а й усіх топових країнах-виробниках цього продукту. 

«Молочний ринок «лихоманить», і рекордні ціни на молочні продукти не в змозі покрити собівартості виробництва. Середня ціна на молоко в Європі за рік виросла майже на третину до рекордних 46 євро/ц», – зазначають в АВМ. 

Експерти прогнозують, що подальший розвиток цінової кон’юнктури буде залежати від активності зовнішньої торгівлі та загального клімату на світовій арені. Основний акцент буде на експорті, так як внутрішнє споживання буде обмежене купівельною спроможністю.

Читайте також:До кінця року промисловий молочний сектор може втратити 70-100 тис. корів