Тваринництво

Ситуація на птахівничому ринку Індії пожвавлюється

Очікується, що після невдалого 2020 року птахівнича галузь Індії отримає стійкий прибуток у 2021 році.

Про це пише Poultry World із посиланням на дані рейтингового агентства ICRA.

Відновлення попиту в поєднанні з помірними цінами на корми допоможуть гравцям індійського ринку птахівництва отримувати стійкий прибуток у майбутньому. Тому ICRA переглянула кредитний прогноз для птахівничого сектора з «негативного» на «стабільний», оскільки  рентабельність відновлюється до ковідного рівня.

Торік після хибних заяв у індійських соціальних мережах про те, що кури є носіями коронавірусу, продажі м’яса птиці у країні впали на 80%. Із лютого по квітень 2020 року сектор птахівництва Індії зазнав близько $4 млрд втрат через COVID-19 і реакцію на нього.

Більшість учасників ринку, як зазначили в ICRA, повідомили про чисті збитки в 2020 році, кілька менших гравців збанкрутували через падіння споживання, високі ціни на корми і низькі обсяги реалізації.

Зміна сценарію розвитку галузі на краще з червня 2020 року привела до того, що зараз реалізація знаходиться на рекордно високому рівні, що підтримує рентабельність.

Крім того, передчасне вибраковування курчат, а також менші обсяги посадки у І кварталі 2021 фінансового року обмежили поставки на ринок, що дозволило поліпшити показники реалізації в усіх регіонах протягом І півріччя 2021 ФР.

Щодо кормів, то ціни на кукурудзу наразі коливаються в межах 14-16 рупій/кг ($0,14-0,22), що нижче мінімальних цін підтримки в 18,5 рупій/кг ($0,25) та середньозважену ціну останніх років у 20-22 рупій/кг ($0,27-0,3).

Як повідомлялося, Rabobank прогнозує складний рік світовій птахівничій галузі.

Довідка

Птахівничий сектор Індії виробляє близько 4 млрд бройлерів і 93 млрд яєць на рік і зростає щорічно на 6-8% (без урахування результатів 2020 року).