Тваринництво

Профілактика – найкращий шлях керування маститом

Профілактика – найкращий шлях керування маститом

ТОВ «Україна» (Тернопільська область) приділяє велику увагу профілактиці маститів.

«Профілактика – найкращий шлях керування маститом, а не лікування та вибракування», – вважає головний ветеринарний лікар господарства Сергій Смолян.

Чинниками, що сприяють виникненню захворювання, є доїльне обладнання, гігієна доїння, утримання, місце відпочинку тощо. Тому постійне підтримання комфортних умов утримання корів – як дійних, так і сухостійних – є першочерговою умовою профілактики маститу, наголосив він.

Насамперед в «Україні» не заощаджують на гноєприбиранні. Адже гній – основне джерело бактерій, що потрапляють на вим’я корів і спричиняють мастит.

Дезінфекцію місць відпочинку в господарстві проводять раз на тиждень, узимку – двічі на тиждень. Підстилку вносять через день. Комфорт корови забезпечують зручні стійла, чиста підлога, суха підстилка, належна вентиляція.

Важливим заходом для недопущення маститів є боротьба з мухами. Для цього дотримуються загальних санітарних і гігієнічних вимог: вчасне гноєвидалення, розміщення гноєсховища на відстані щонайменше 500 м від молочнотоварного комплексу,  профілактична дезінсекція.

Відповідально в господарстві ставляться до організації сухостійного періоду. Дослідженнями встановлено, що до 25% корів сухостійного періоду не утворюють кератинову пробку навіть після шести тижнів, а у 3-5% вона взагалі відсутня. Використання герметиків у поєднанні з консервацією вимені забезпечує додатковий захисний ефект.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!