Тваринництво

Протягом доби агресивність кліщів неоднакова

Протягом доби агресивність кліщів неоднакова

Зміни клімату значно збільшують період активності й ареали поширення багатьох видів кліщів. Сьогодні зоологи знаходять кліщів у таких географічних зонах, де ще 20 років тому вони взагалі не могли поширюватися. Наприклад, на гірських територіях, де від них страждає худоба не лише низинних пасовищ нижче від 1000 м над рівнем моря, а й значно вище.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Проблему підсилює й те, що кліщі здатні протягом досить тривалого часу витримувати температури, які виходять за межі оптимальних, уповільнюючи свій метаболізм.

Протягом доби активність кліщів і їхня агресивність є різною. Так, у теплі дні вони найагресивніші кліщі з 8:00 до 11:00, у полудневу спеку їхня активність суттєво спадає, а з 17:00 до 20:00 знову відновлюється. У похмурі дні активність кліщів протягом дня майже не змінюється.

Крім того, залежно від погодних умов, усі фази життєвого циклу кліщів здійснюють добові й сезонні вертикальні міграції з лісової підстилки на трав’янисті рослини. Від яскравого сонця й дощу кліщі ховаються, мігруючи у лісову підстилку, або переповзають на тіньову частину рослини.

Для багатьох видів кліщів характерні добові вертикальні міграції, зумовлені зміною вологості повітря. Кліщі підстерігають свою здобич, перебуваючи на рослинах здебільшого на висоті близько пів метра.

Нагадаємо, найбільші ураження кліщами трапляються за стійлового утримання ВРХ.