Тваринництво

Промислові господарства припинили вирізати молочних корів

Промислові господарства припинили вирізати молочних корів

На 1 липня 2021 року поголів’я великої рогатої худоби в Україні становило 3,23 млн голів, що на 6,5% менше, ніж на таку ж дату 2020 року.

Про це повідомляє Державна служба статистики України.

Молочне поголів’я було на рівні 1,67 млн голів із загальної кількості, що на 5,8% менше, ніж у І півріччі 2020 року.

Чисельність поголів’я ВРХ у сільськогосподарських підприємствах у січні-червні 2021 року скоротилася на 1,3%, як порівняти з аналогічним періодом 2020 року, – до 1 млн голів. Водночас поголів’я дійних корів залишилося таким самим, як і в І півріччі минулого року, – 428,5 тис. голів.

«Стабілізація чисельності промислового поголів’я корів  – гарна новина, – зазначила аналітик Асоціації виробників молока Яна Лінецька. – Адже такого не спостерігалося навіть у сприятливіші часи для молочного бізнесу».

Господарства населення протягом І півріччя цього року скоротили утримуване поголів’я ВРХ до 2,2 млн голів – на 8,8%, як порівняти з попереднім роком. Із них дійних корів було 1,24 млн голів, що на 7,6% менше проти показника за січень-червень 2020 року. При цьому протягом останнього місяця поголів’я (і загальне, і молочне) у населення не скоротилося.

Держстат зауважує, що дані наведені без урахування тимчасово окупованої території Криму, Севастополя і частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Як повідомлялося, на Полтавщині чотири господарства будують нові доїльні зали.

Нагадаємо, на Волині відкрили ще одну сімейну молочну ферму.