Тваринництво

Профілактика стрептококових інфекцій у свиней передбачає максимальну гігієну в цеху опоросу

Для профілактики стрептококових інфекцій на свинофермі, враховуючи шляхи передання збудника, потрібно забезпечити максимальну гігієну в цеху опоросу. 

Слід дотримуватися правил у проведенні основних ветеринарних маніпуляцій із поросятами. Зокрема, обрізати пуповину треба стерильним інструментом. Після перерізування рану обробляють йодом. 

Обрізати зуби поросятам необхідно призначеним для цього інструментом і знезаражувати інвентар перед роботою з кожною твариною. Процедуру рекомендується проводити не раніше ніж через 6 годин після народження для забезпечення якісного споживання молозива. Проте не слід відкладати, адже існує ризик травм під час бійок поросят. 

Останнім часом набуло популярності сточування іклів спеціальною машинкою: маніпуляція стає менш травматичною, відповідно, зменшуються ризики ушкодження ясен і зубів, що може спричинити інфікування тварин.

Купірування хвостів поросятам не слід проводити тими самими інструментами, що й обрізання зубів. Найкращий варіант — використання термокаутера з подальшою обробкою рани антисептиком, наприклад, йодом. Підлога в цеху опоросу має бути зі щілинами оптимального розміру, забезпечувати додаткову вентиляцію й тепловіддачу свиноматки, разом із тим не травмувати ратиці поросят. Забезпечення оптимального рівня вентиляції приміщень — єдиний метод зниження концентрації часточок пилу й аерозольних крапель у повітрі, що знижують титр бактерій і вірусів у повітрі.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!