Тваринництво

Премікси та кормові добавки скорочують витрати на лікувальні ветпрепарати

Правильно підібраний премікси або білково-мінеральні добавки до основних кормових засобів покращують кормову цінність раціонів для тварин, підвищують їхню продуктивність і скорочують витрати на придбання лікувальних ветпрепаратів.

Компоненти комплексних кормових добавок, окрім підвищення перетравності поживних речовин корму на 15%, ще й сприяють повному їх засвоєнню організмом тварини та скорочують витрати кормів на одиницю продукції на 8-15%, зменшують захворюваність.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Вітаміни й мікроелементи активізують ферментативну, гормональну та імунну системи, в  результаті чого підвищується продуктивність на 12-15%, поглинаються та виводяться з організму токсичні продукти травлення, отруйні та радіоактивні речовини, що потрапили до нього з довкілля або з кормом чи водою, і таким чином покращують плодючість і зміцнюють здоров’я тварин.

Мінерально-вітамінні концентрати (премікси) – це однорідні порошкоподібні суміші біологічно активних речовин (1-5%) із наповнювачем. Крім необхідної кількості вітамінів і мінералів, вони містять й інші біологічно активні речовини:  амінокислоти, ензими, антиоксиданти, аромасмакові добавки, пробіотики тощо.

Як наповнювачі преміксів зазвичай використовують подрібнене зерно та продукти його переробки, порошкоподібний шрот, макуху, кормові дріжджі.

Необхідною ознакою якісного комбікорму є однорідність перемішування. Вона має бути не менше як 99%, тому обов’язковою умовою є технологічність – здатність добре перемішуватися з іншими кормовими інгредієнтами.

До блендів належить збалансована суміш вітамінів, інколи мікроелементів, що нормалізують обмін речовин і позитивно впливають на ріст і розвиток тварин. Бленд уводиться в зерносуміш, залежно від складу, у концентрації 0,2-0,5%.

Як повідомлялося, за 11 місяців 2021 року виробництво преміксів для кормів для сільгосптварин скоротилося на 29,5%.