Тваринництво

Правильна вентиляція й охолодження запобігають тепловому стресу в індиків

Правильна вентиляція й охолодження запобігають тепловому стресу в індиків

Для запобігання теплового стресу в індиків треба завчасно почати використовувати вентилятори – до того, як почнеться сильна спека. Важливо почати вмикати вентилятори приблизно на шостий тиждень життя індичат. Так молодняк звикатиме до них поступово, бо доросла птиця, вперше зіткнувшись з роботою вентиляторів, лякатиметься і стресуватиме.

Про це під час Міжнародного практичного форуму Poultry Farming розповів Олександр Куліченко, регіональний менеджер із продажів компанії Moorgut Kartzfehn von Kameke GmbH & Co. KG (Німеччина).

Також важливо, щоб у пташнику перед початком спеки була якісна підстилка, інакше через часті випадки діареї у птиці надалі вона матиме проблеми з лапами.

Щоб запобігти застоюванню гарячого повітря у пташнику, у найспекотніші години птиці слід періодично рухатися.

Завдяки використанню крапельного охолодження на виробництві протягом останніх двох літ у Європі вдалося запобігти масовому падежу птиці – воно допомагає знизити температуру в пташнику на 8 °C, зазначив Олександр Куліченко.

«У Туркменістані в нас була посадка птиці за температури навколишнього середовища 50 °С. У пташнику, завдяки крапельному охолодженню, ми тримали температуру 35 °С, – розповів він. – Це не потребує великих інвестиційних витрат, проте компенсується покращенням умов утримання».

Система Cool-Pads у поєднанні з тунельною вентиляцією також забезпечує зниження температури в пташнику на 8 °C. Це покращує добробут індиків, сприяє рівномірному споживанню корму, наголосив Олександр Куліченко.

Нагадаємо, у спеку з організму індиків вимиваються життєво важливі елементи.