Тваринництво

Пішов під воду єдиний державний осетровий завод в Україні

Пішов під воду єдиний державний осетровий завод в Україні

Унаслідок знищення Каховської ГЕС затоплений єдиний в Україні державний осетровий завод у селі Дніпровське Білозерського району Херсонської області. Це – пряма загроза подальшому відтворенню популяцій осетрових видів риб, що може призвести до зникнення цих реліктових видів у водоймах країни.

Про це повідомили у Мінагрополітики.

Виробничо-експериментальний Дніпровський осетровий рибовідтворювальний завод ім. академіка С.Т. Артющика працювало з 1984 року і компенсувало відтворення осетрових видів риб в Україні, які втратили можливість природного розмноження у зв’язку із зарегулюванням Дніпра каскадом водосховищ. Щороку підприємство забезпечувало вселення понад 1,5 млн екземплярів молоді осетрових.

Нині встановлюються масштаби руйнувань та обсяги збитків. Враховуючи особливий охоронний статус осетрових видів риб, руйнація підприємства матиме вкрай негативні наслідки для екологічного стану України і країн Чорноморського басейну.

Нагадаємо, внаслідок знищення Каховської ГЕС збитки для рибної галузі від загибелі лише дорослих особин можуть сягнути 95 тис. тонн, або близько 4 млрд грн. За попередніми розрахунками, збитки від загибелі всіх біоресурсів складуть до 10,5 млрд грн.

Як повідомлялося, зрошення на Херсонщині буде неможливим 2-3 роки через підрив Каховської ГЕС.